İLKERİŞ YAYINLARI / SADECE KİTAP

HAKKIMIZDA

    Yayın hayatına başlangıç tarihimiz 20 Mayıs 2008'dir. Ankara İlkiz Sokak'ta bir büroda başladık ve kendimizi ne Ankara'yla sınırlı gördük ne de büroyla! Marksist-Leninist felsefi, politik, ideolojik araştırma inceleme kitaplarıyla kendimizi sınırlandırdık. Her şeyi basmak ve 'çok para kazanmak gibi hiçbir düşünce ve çabanın içinde olmadık.
    Gerektiği zaman sokakta, gerektiği zaman büroda; kısacası hayatın içinde olmayı bildiğimizi düşünüyoruz!
    Okuyucularla buluşmak, yüzyüze olmak anlamında Frankfurt Kitap Fuarıyla başladığımız kitap fuarı çabamız ve katılımımıza Ankara, İstanbul, Eskişehir'de birçok fuarla çeşitlendirdik. Yıllar öncesinden başlayan fahiş fiyat artışlarının fuarlara yansıması ve okuyuculara az çok ulaşmış olmak anlamında kitap fuarlarına katılımımızı sonlandırdık Ya da sınırlandırdık diyelim!
    Sadece ve sadece kendi olanaklarımızla ve yayın perspektifimizle ele aldığımız konu ve kitapları elden geldiğince uygun fiyatlarla bastırıp okuyuculara ulaştırmaya çalışıyoruz ama dağıtım firmalarının birkaç şehirle sınırlı faaliyetlerinden dolayı bu pek de kolay olmuyor!
    Bu nedenle internet ortamında, kendi sitemizle ulaşabildiğimiz okuyucu sayısını bir miktar daha artırmaya çalışıyoruz. Kitapların birer meta gibi alınıp satılmadığı zamanlara şimdiden az çok ulaşabilmek amacıyla 2. el (sahaf niteliğindeki) kitapları da paylaşmayı düşündük. Geçmiş zamanlardaki sitemizde yayınlamaya çalıştığımız bu kitaplardan isteyen okuyucularımızı yararlandırmak amacıyla küçük bir ücret veya sadece kargo ücreti karşılığında (karşı ödemeli) elimizdeki kitapları paylaştık.
    Sizler de, elinizdeki, evinizdeki, kitaplığınızdaki zamanında severek okuduğunuz kitapları karşı ödemeli olarak bize gönderin, bu kitapları okuyucularla paylaşalım. Kitaplarımızı, düşüncemizi paylaşarak çoğaltalım. 'Imece'yi yeniden ve daha güzel bir uygulamayla hayata geçirelim. Bu konuda yardım ve önerilerinize, paylaşımınıza her zaman açığız.
    Amerikan emperyalizminin 'project democracy' aracılığıyla desteklediği ve yaygınlaştırdığı kapitalist-emperyalist sistemleri ve toplumları öven kitapların baskısından, egemenliğinden böylece bir nebze olsun kendimizi sınırlandırmış olalım!
    "Ölümün yaşamı her an yakaladığı!" ve "yaşamın ölümü her an yendiği şu emperyalist-kapitalist, oligarşik zamanlarda, daha insancıl bir yaşam için bilincimizi sağlıklı tutmaya, geliştirmeye ve yanlışlıklara düşmeye 'dur demenin başlangıcını toplumsal-bilimsel eserleri okumayla başlayalım. Ernesto Che Guevara'nın da dediği gibi; "Gerçekçi ol, imkansızı iste!"

    TÜM SATIN ALMALARDA KARGOLAR PTT KARGOYLA GÖNDERİLECEKTİR VE KARGOLAR KARSİ ÖDEMELİ OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.


İLKERİŞ YAYINLARI | Hakkımızda